Najczęściej zadawane pytania • Dlaczego warto zainstalować panele słoneczne?

  Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych możesz obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 100% (energia ze słońca jest darmowa), ale dla nas ważniejszy jest inny aspekt - każdy wat energii wyprodukowanej z energii słonecznej to mniejsze zużycie paliw kopalnych i mniej gazów cieplarnianych w atmosferze.

  Produkując energię słoneczną dla swojego domu czy firmy, nie tylko oszczędzasz, ale robisz coś dla siebie i przyszłych pokoleń.

 • Czy panele słoneczne są skuteczne w kraju o chłodnym klimacie?

  Na ilość energii wyprodukowanej przez panel słoneczny wpływ ma kilka czynników. Do głównych należy jakość i moc panela - dlatego panele RENEVO są monokrystaliczne o dużej mocy. W krajach o klimacie umiarkowanym, ilość energii słonecznej, która dociera do Ziemi jest wciąż większa niż zdolność przetwarzania jej przez panele, a niższe temperatury wpływają korzystnie na wydajność paneli.

 • Dlaczego RENEVO montuje swoje panele w Chinach?

  W Chinach montowane jest ponad 70% paneli dostępnych na światowych rynkach. Chiny są także producentem ponad 80% kryształów niezbędnych do produkcji paneli.

  Dlatego zdecydowana większość paneli europejskich firm jest montowanych w Chinach (także panele RENEVO, która jest firmą polską) mimo że są projektowane i testowane w Europie. Większość paneli, na których zobaczysz napis typu „engineered in Europe”, są w rzeczywistości montowane w Chinach.

 • Co nas wyróżnia?

  Zarówno w ELZAB i RENEVO jesteśmy bardzo przywiązani do jakości. Panele mają zapewnić niezawodność przez dekady, dlatego łączymy sprawdzone rozwiązania z wdrażaniem najnowszych technologii. W przeciwieństwie do innych firm sami projektujemy panele uwzględniając lokalne warunki i bezpośrednio współpracujemy z producentami komponentów.

  Panele składane są w renomowanych fabrykach zgodnie z naszą specyfikacją powstałą przy udziale naukowców z Polskiej Akademii Nauk, w której prowadzimy testy.

 • Co wyróżnia nasze panele?

  Projektując panele uwzględniliśmy lokalne potrzeby i panujące w Polsce warunki klimatyczne.

  Stosujemy hartowane szkło oraz bardzo solidne ramy by zmniejszyć ryzyko pęknięć podczas wieloletniej eksploatacji. Korzystamy z technologii PERC (odbicie światła) oraz Half Cut, by zwiększyć moc paneli przy słabszym nasłonecznieniu lub częściowym zacienieniu. W ramach 4-etapowej kontroli jakości współpracujemy z Polską Akademią Nauk przy testach paneli oraz opracowaniu nowych wersji.

 • Gdzie produkujemy?

  Nasze panele są montowane na dedykowanej linii produkcyjnej, gdzie proces kontroli jakości oraz specyfikacja techniczna jest ściśle kontrolowana. Dział R&D w RENEVO współpracuje z polskimi naukowcami z PAN.

 • Dlaczego oferta jest ograniczona?

  Wolimy się skupić na limitowanej ilości produktów, ale doprowadzić je do doskonałości. Mniej produktów to także większe zamówienia komponentów i mniejsze straty, dzięki temu możemy oferować lepsze ceny.

  Kiedy prowadzamy nową linię paneli wcześniejszą wycofujemy, by zawsze oferować najnowszą technologię i wysoką moc.

  Współpracujemy z jednym tylko dostawcą inwerterów – Huawei – ponieważ w opinii ekspertów i naszej są to produkty najwyższej jakości i najbardziej niezawodne. Sami z nich korzystamy w naszych domach.

 • Ile wynosi okres zwrotu inwestycji w instalacje paneli RENEVO?

  Atrakcyjny okres zwrotu leży u podstaw paneli RENEVO. Widzieliśmy wiele ofert pokazujących zwrot w 7, 8 albo nawet 10 lat i uważamy, że nie są one atrakcyjne ani nie odzwierciedlają rzeczywistych cen komponentów. Naszym celem jest zminimalizowanie czasu zwrotu.

 • Dlaczego panele należy kupować razem z instalacją i jaki ma to wpływ na cenę?

  Podatek VAT wynosi 8% w przypadku zakupu paneli razem z usługą instalacji. W przypadku zakupu samych paneli lub innych elementów zestawu wysokość podatku wynosi 23%. Dlatego rekomendacje i wyliczenia RENEVO zakładają zakup wraz z usługą instalacyjną.
  Pracujemy z renomowanymi wykonawcami realizującymi projekty instalacji paneli słonecznych w całej Polsce.

 • 1

Zastosowanie rozwiązań fotowoltaicznych

 • Instalacje domowe

 • Firmy

 • Sklepy

 • Rolnictwo

 • 1
 • 2